Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Wynika to z trudnej sytuacji finansowej, w której znajduje się większość osób. Niemal każdy ma jakieś zobowiązania, ponieważ bez kredytów ciężko zrobić remont, kupić samochód, pojechać na wakacje, opłacić drogie leczenie. Czasami są to niewielkie raty, ale równie często ogromny kredyt hipoteczny. Niestety, osoby biorące pożyczkę za pożyczką szybko zauważają, że spłata rat staje się coraz trudniejsza.

Badania pokazują, że nawet 8 na 10 zadłużonych osób ma problem ze spłatą kredytów. Są to przede wszystkim osoby młode w wieku 30-45 lat, które mają rodziny, dlatego muszą utrzymać nie tylko siebie, ale i potomstwo. A raty to przecież nie jedyny wydatek. Potrzebne są pieniądze na codzienne życie, jedzenie, zakup ubrań, czasami trzeba pozwolić sobie na drobne przyjemności. Warto mieć również oszczędności na nieprzewidziane wydatki.

Z każdym miesiącem coraz trudniej wygospodarować pieniądze na spłatę zobowiązań, a to powoduje, że pojawia się widmo komornika. Osoby w trudnej sytuacji mogą spróbować połączyć wszystkie zobowiązania w jedno, czyli zaciągnąć pożyczkę oddłużeniową.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej
Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Warto dowiedzieć się, jak dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, poznać wady i zalety tego rozwiązania.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej to rozwiązanie przeznaczone dla osób w trudnej sytuacji finansowej, umożliwiające łatwiejszą spłatę istniejących zobowiązań. Celem kredytu oddłużeniowego jest spłata zobowiązań finansowych wobec różnych instytucji pożyczkowych. Pozwala pozbyć się obciążenia finansowego, a dzięki temu redukuje stres związany z brakiem terminowości. Konsolidacja polega na zebraniu wszystkich rat, które posiada dłużnik i połączeniu ich w jedną.

W takiej sytuacji jedna rata jest niższa, ale okres kredytowania zostaje wydłużony. Ostatecznie klient spłaca kredyt dłużej, w większej kwocie, ale nie odczuwa tego, ponieważ comiesięczne wydatki są niższe. Banki i instytucje finansowe, które udzielają pożyczek konsolidacyjnych, zazwyczaj nie przekazują pieniędzy do ręki, tylko przelewają zobowiązania bezpośrednio na konta pożyczkobiorców. Są również takie parabanki, które pożyczają pieniądze klientowi, a on jest zobowiązany do spłacania zobowiązań.

Aby to ułatwić, wiele firm pożyczkowych udostępnia klientom harmonogram spłat. Po konsolidacji klient nie płaci osobno raty za samochód, raty za remont oraz raty kredytu hipotecznego, tylko ma jedną ratę, w skład wchodzą wszystkie, które skonsolidował. Banki niezbyt chętnie zgadzają się na konsolidacje kredytów. Aby ją otrzymać, trzeba mieć dobrą zdolność i historię kredytową.

Pozabankowe firmy pożyczkowe są bardziej liberalne i pomagają osobom zadłużonym, bezrobotnym, widniejących w bazach kredytowych, a nawet tym, których konto przejął komornik. Wiele osób decyduje się na pożyczkę konsolidacyjną w nieco większej kwocie, dzięki temu pieniądze, które zostaną, mogą przeznaczyć na bieżące potrzeby.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej
Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Kredyty konsolidacyjne dostępne na rynku finansowym

Banki i firmy pożyczkowe oferują różne rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Jest to m.in.:

  • Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – ma dość krótki okres kredytowania, który nie przekracza 10 lat. Oprocentowanie jest zbliżone do tego, które mają kredyty gotówkowe.
  • Kredyty konsolidacyjne hipoteczne – to produkty, w których zabezpieczeniem dla banku jest nieruchomość. Plusem tego rozwiązania jest niższe oprocentowanie, ale brak spłaty może oznaczać utratę mieszkania czy domu. Okres kredytowania jest długi, wynosi kilkadziesiąt lat. Aby otrzymać kredyt należy przedstawić mnóstwo dokumentów i mieć dobrą zdolność kredytową.
  • Pożyczki oddłużeniowe z poręczycielem - czasem zamiast zabezpieczenia w postaci nieruchomości czy innej wartościowej rzeczy, wymagane jest poręcznie innej osoby. Taka osoba musi mieć dobrą zdolność kredytową i stały dochód pochodzący z legalnego źródła
  • Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej  to rozwiązanie proponowane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Aby jest otrzymać, nie potrzeba wielu zaświadczeń, z reguły jedynym wymaganym jest dowód osobisty. Cały proces pożyczkowy jest prosty, trwa z reguły jeden dzień.
  • Pożyczki konsolidacyjno-oddłużeniowe – przeznaczone są dla osób, które mają przeterminowane zobowiązania, ale chcą ją wyregulować.
  • Pożyczki oddłużeniowe z komornikiem – przeznaczone są dla osób, wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne.
  • Prywatne pożyczki oddłużeniowe – to rozwiązanie oferowane przez osoby prywatne, ale najmniej bezpieczne, wiążące się z ryzykiem oszustwa.

Czy konsolidacja to dobry sposób na oddłużenie?

Osoby zadłużone szukają różnych sposobów, jak wyjść z długów, jednak znalezienie skutecznej metody nie jest łatwe. W ostatnich latach życie staje się coraz droższe, rosną opłaty za mieszkanie, media, żywność, droższe są wizyty u lekarzy. To wszystko powoduje, że ludzie z trudem wiążą koniec z końcem, zaciągają kolejne pożyczki i wpadają w coraz większe tarapaty. Cześć osób szuka dodatkowego źródła pieniędzy, podejmuje dodatkową pracę, sprzedaje wartościowe rzeczy.

Inni zaczynają interesować się kredytem konsolidacyjnym bez zdolności kredytowej. Osoby, które decydują się na to rozwiązanie, powinny pamiętać je wtedy, gdy sytuacja finansowa nie jest jeszcze całkowicie tragiczna. Należy o nim pomyśleć zaraz po tym, gdy pojawiają się pierwsze problemy z uregulowaniem zobowiązań, a nie czekać, gdy do drzwi zapuka komornik. W takim wypadku można starać się o kredyt konsolidacyjny z banku.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej
Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

W przypadku, gdy sytuacja jest tragiczna, zaległości rosną, jedynym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny ze złym bikiem, który pomógł wieku osobom z ciężkiej sytuacji finansowej. Dzięki niemu można w wymaganym terminie opłacać raty, a to pozwala uniknąć odsetek karnych, które czasami są horrendalnie wysokie, a także uniknąć postępowania windykacyjnego. Dzięki konsolidacji można zaoszczędzić trochę pieniędzy, wydać je na bieżące potrzeby lub odłożyć na czarną godzinę.

Warto jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny, tak jak każdy, należy regularnie spłacać. Trzeba tez liczyć się z tym, że całkowity koszt kredytu będzie wyższy. Jednak mimo to, wiele osób je zadowolonych i chętnie korzysta z kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej.

Kredyty konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – dla kogo jest przeznaczony?

Jak sama nazwa mówi, kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej jest przeznaczony dla osób w trudnej sytuacji, które nie są w stanie spłacać bieżących zobowiązań, widnieją w BIK, KRD i innych bazach dłużników, nie mają pracy i boją się, że konto i majątek przejmie komornik (pisaliśmy niedawno: Kredyt bez umowy o pracę). Klienci, które biorą pożyczki są zobowiązani do regularnej spłaty rat, ale nie zawsze jest to możliwe. Zdarza się, że początkowo terminowa spłata nie jest problemem, ale sytuacje losowe zaburzają ten proces.

Wiele osób traci prace, zaczyna otrzymywać niższe wynagrodzenie, choruje, ktoś z rodziny potrzebuje środków na leczenie. W takiej sytuacji brakuje pieniędzy na raty, to powoduje wielki stres, lęk i rozpacz. Konsolidacja kredytów może być pomocnym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać, że również wymaga spłaty. Najlepiej w momencie zaciągania kredytu ustalić sobie, że cześć pieniędzy pójdzie na spłatę rat, a to zostanie , będzie przeznaczone na inne potrzeby.

Ważne, aby ustalić sobie priorytety i raty ustawić na pierwszym miejscu. W przeciwnym wypadku znów pojawią się problemy, a wtedy trudno będzie znaleźć rozsądne rozwiązanie. Dzięki konsolidacji, można uporać się z wieloma różnymi zobowiązaniami, np. ze spłatą kredytu hipotetycznego, rat za TV i sprzęt AGD.

Jak dobrze wykorzystać kredyt konsolidacyjny bez BIKu?

Aby kredyt konsolidacyjny był pomocnym rozwiązaniem, należy ustalić sobie plan i postępować zgodnie z nim. Dobrze, jeżeli pieniądze przelewane są od razu na konta wierzycieli. W przypadku, gdy klient otrzymuje je do ręki, musi wykazać się rozsądkiem. Trzeba pamiętać, że pożyczka oddłużeniowa przeznaczona jest na spłatę rat, nie powinna być wydawana na inne celu.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej
Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Regularne spłaty muszą być najważniejsze, bo inaczej konsolidacja przyniesie więcej szkody niż pożytku. Decydując się na kredyty konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, trzeba pamiętać, że:

  • Podstawą, która pomoże uchronić się przed komornikiem, jest terminowa spłata rat. Aby nie zapomnieć o żadnym zobowiązaniu, warto rozpisać sobie harmonogram rat i w określone dni na konto pożyczkobiorcy przelewać ustaloną kwotę. Czasami taką rozpiskę przekazuje parabanki, warto wywiesić ją w widocznym miejscu i zawsze, o określonym dniu robić przelew. Jeżeli po opłaceniu rat zostaną jakiś pieniądze, można pomyśleć, na jaki cel można je wydać.
  • Dokładne planowanie budżetu – aby spłata zobowiązań nie była dużym utrudnieniem w codziennym życiu, warto ustalić miesięczny budżet, zastanowić się, jakie wydatki są niezbędne, a które mogą poczekać. Należy też pamiętać o oszczędnościach, bo nigdy nie wiadomo, czy nie zdąży się coś, na co będą potrzebne.
  • Oszczędności w domu – aby zmniejszyć wydatki, warto postarać się ograniczyć zużycie prądu i wody. Trzeba wyrobić sobie nawyk zakręcana wody, wyłączania światła po wyjściu z pokoju, a także zmienić żarówki na energooszczędne. Oszczędności nie pojawią się od razu, ale w skali roku będą na pewno zauważalne.
  • Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy – w każdym domu są setki rzeczy, które nie są do niczego potrzebne. Są to nienoszone ubrania, biżuteria, sprzęty, które od lat stoją i się kurzą. Warto je spieniężyć, a może uzbierać się całkiem spora suma.
  • Dodatkowa praca – osoby bezrobotne muszą zrobi wszystko, aby znaleźć zatrudnienie. Może warto się przekwalifikować i nauczyć zawodu, w którym łatwiej o prace? Ci, którzy pracują, powinni poszukać dodatkowego zajęcia. Oczywiście nie musi to być praca na drugi etat. Czasami wystarczy kilka godzin w tygodniu, aby budżet zaczął dobrze funkcjonować. Warto rozejrzeć się, czy ktoś nie szuka opiekunki do dzieci, pomocy przy sprzątaniu czy układaniu towaru. Jeżeli w tygodniu brakuje czasu na dodatkową pracę, warto poszukać zajęcia w weekendy.
  • Najważniejsze jest, aby nie zaciągać kolejnych zobowiązań, służących do spłaty tych zaległych. To ogromne ryzykowne, grozi spiralą kredytową, z której ciężko się wydostać. Jeżeli nie ma innego wyjścia i pieniędzy brakuje, warto wspomóc się pożyczką od rodziny lub znajomych.

Czy kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są drogie?

Kredyt czy pożyczka konsolidacyjna to produkt przeznaczony dla określonej grupy klientów, który wiąże się z dużym ryzykiem dla firm pożyczkowych. Z tego powodu nie jest tani, często wiąże się z dodatkowymi opłatami, a nawet zabezpieczeniem w postaci cennych rzeczy lub nieruchomości. W przypadku kredytów konsolidacyjnych trzeba również pamiętać, że całkowita kwota kredytu będzie większa, ale z drugiej strony rata będzie niższa.

Należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację i sprawdzić, które rozwiązanie w danym przypadku będzie korzystniejsze. Czasami lepiej zacisnąć pasa, zrezygnować z przyjemności i spłacać raty bez pomocy kredytu konsolidacyjnego. Gdy nie ma takiej opcji, konsolidacja może być sensownym rozwiązaniem.

Dzięki połączeniu kredytów można spłacić: kredyt hipoteczny, kredyt odnawialny, pożyczkę na samochód, pożyczkę gotówkową, pożyczki ratalne, karty kredytowe, inne pożyczki pozabankowe.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej
Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – jak wnioskować?

Warunki konsolidacji są zależne do miejsca, w którym się o nią staramy. Osoby bez zadłużeń mogą złożyć wniosek w banku, najlepiej w tym, w którym mają konto osobiste. Dzięki temu będą mogły liczyć na lepsze warunki, a cały rozpatrzenie wniosku zajmie mniej czasu. Nieco inaczej wygląda sytuacja w parabankach, które udzielają kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej nie różni się znacząco od wnioskowania o chwilówkę czy szybką pożyczkę online (pisaliśmy niedawno: Bezpieczna pożyczka chwilówka). Wniosek można złożyć na kilka sposobów, tzn. osobiście w siedzibie firmy, telefonicznie lub online. Pierwsze rozwiązanie przeznaczone jest głównie dla osób starszych lub tych, które nie umieją korzystać z komputera, ewentualnie nie mają dostępu do internetu. 

Należy znaleźć oddział parabanku, na miejscu wypełnić wniosek, wylegitymować się, omówić z konsultantem kwotę i okres kredytowania. Plusem tej metody jest to, że pieniądze wypłacane są z reguły do ręki, zaraz po akceptacji wniosku, minusem, że trzeba tracić czas, stać w kolejce, dopasowywać swój grafik do godzin otwarcia parabanku. Dużo wygodniejsze jest wnioskowanie online, które trwa chwilę, a pieniądze wypłacane są na konto nawet w ten sam dzień, w który rozpoczął się proces pożyczkowy.

Bardzo ważne jest, aby znaleźć sprawdzoną firmę pożyczkową, która cieszy się dobrymi opiniami i od lata świadczy tego typu usługi. Osoby, które nie wiedzą, na który parabank się zdecydować, mogą skorzystać z dostępnych w sieci, darmowych rankingów czy porównywarek kredytów konsolidacyjnych. Dzięki nim można sprawdzić, które firmy pożyczkowe oferują najtańsze oprocentowanie, prowizje, czy mają jakieś opłaty dodatkowe, jakie trzeba spełnić warunki, aby starać się o kredyt konsolidacyjny.

Rankingi pokażą kwoty, jakie konsolidują poszczególne firmy. Porównywarki skupiają tylko sprawdzone firmy, a to daje gwarancje, że nie trafi się na oszusta. Pozwalają oszczędzić mnóstwo czasu, który trzeba by było przeznaczyć na samodzielne sprawdzanie produktów i czytanie regulaminów. W trakcie sprawdzania ofert warto zwrócić uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Warto wiedzieć, że im będzie niższa, tym kredyt będzie tańszy. Po wybraniu firmy należy wejść na jej stronę internetową i dokładnie zapoznać się z umieszczonymi informacjami (pisaliśmy niedawno: Pożyczka przez internet na konto). Ważne, aby przeczytać regulamin, politykę prywatności i inne punkty, nawet te pisane drobnym druczkiem. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza, który posłuży do stworzenia umowy kredytowej. Należy podać w nim niezbędne dane, tj.

  • Imię i nazwisko,
  • Numer PESEL,
  • Datę ważności dowodu osobistego,
  • Adres zamieszkania,
  • Aktywny telefon komórkowy,
  • Adres e-mail,
  • Numer konta bankowego.
  • Dokumenty potwierdzające wysokość zaciągniętych zobowiązań, które mają zostać spłacone w ramach kredytu oddłużeniowego – np. umowy pożyczek i kredytów,

Jeszcze przed wysłaniem formularza należy określić wartość zobowiązań, które mają być skonsolidowane. Kolejnym krokiem będzie wysłanie formularza, na podstawie którego zostanie oceniona zdolność kredytowa. Banki na pewno poproszą o wiele dokumentów, np. zaświadczenie o dochodach, wyciągi z konta itp. (pisaliśmy niedawno: Pożyczka bez udokumentowanych dochodów). Parabankom wystarczy z reguły dowód osobisty, dokumenty dotyczące innych zobowiązań oraz oświadczenie klienta o źródłach utrzymania.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej


Pożyczkobiorca sprawdzany jest w rejestrach dłużników tj. KRD, BIK, BIG i innych. Banki na pewno odrzucą osoby, które tam widnieją, ale dla pozabankowych firm pożyczkowych negatywna historia kredytowa nie będzie przeszkodą w udzieleniu pożyczki. Oczywiście lepiej nie dopuścić, aby dług był bardzo duży, a zaległości trwały od dawna. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będą pożyczki oddłużeniowe z komornikiem.

Następny krok – weryfikacja pożyczkobiorcy

Po przesłaniu umowy do parabanku, konsultacji muszą potwierdzić wiarygodność klienta. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest przelew jednogroszowy, polegający na tym, że klient musi przelać na konto parabanku drobną kwotę. Dzięki temu pracownicy firmy pożyczkowej będą mogli sprawdzić, czy dane na koncie są takie same, jak podano w formularzu. Klient może być również poproszony o przesłanie zdjęcia lub skanu dowodu osobistego.

Nowoczesne firmy pożyczkowe weryfikują klientów za pomocą specjalnej aplikacji. Po jej zainstalowaniu można w kilka sekund sprawdzić, czy dana osoba jest tą, za którą się podaje. Po pozytywnej weryfikacji umowa pożyczkowa przesyłana jest do klienta, który powinien dokładnie się z nią zapoznać. Ważne, aby sprawdził, czy zawiera te informacje, które zostały wcześniej ustalone.

W związku z tym, że całość załatwiana jest zdalnie, nie jest potrzeby własnoręczny podpis. Zastępuje go kod przesłany SMS na numer klienta. Podanie kodu kończy proces pożyczkowy, pozostaje jedynie oczekiwanie na przelew.

Akceptowane źródła utrzymania potrzebne do otrzymana pożyczki oddłużeniowej

Firmy pożyczkowe nie mają dużych wymagań, dotyczących źródeł utrzymania. Ważne jest jedynie, aby pożyczkobiorca wskazał, z czego się utrzymuje. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych trzeba mieć źródło dochodu, umożliwiające spłatę długu. Parabanki wykazują jednak większą tolerancję niż banki i oprócz stałych umów o pracę, uznają:

  • umowę o pracę na czas próbny,
  • umowę na zastępstwo,
  • pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej, czyli zlecenie, umowa o dzieło lub kontrakt,
  • zasiłek dla bezrobotnych,
  • dochód z najmu domu, mieszkania lub innego lokalu,
  • otrzymywanie świadczeń rodzinnych i alimentów,
  • zasiłek np. pielęgnacyjny,
  • świadczenia rentowe, emerytalne i zasiłek przedemerytalne,
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub rolniczej,
  • dochody z zagranicy przelewane na polskie konto itp.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjne bez zdolności kredytowej?

Osoby, które chcą się starać o kredyt konsolidacyjny bez BIKu muszą spełnić określone warunki. Każdy parabank może mieć swoje zasady, ale większość z nich jest podobna. Warunkiem wnioskowania o pożyczkę oddłużeniową jest wiek. W zależności od parabanku, może to być 18,21,23, a nawet 25 lat.

Pisaliśmy niedawno również: Pożyczka z komornikiem na głowie

Wiek maksymalny z reguły wynosi 65,79 lub 75 lat. Niezbędny jest dowód osobisty, obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych, konto osobiste w banku polskim oraz aktywny numer telefonu i skrzynka e-mailowa.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej


Jakie plusy ma kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Wiadomo, że lepiej żyć bez długów, pożyczek, niekończących się rat. Niestety, w kraju jest coraz mniej osób, które nie mają co najmniej kilku zobowiązań. Konsolidacja kredytu pomaga w regularnej spłacie rat. Osoby, które zdecydowały się na tego typu produkt, wymieniają jego zalety. Jest to m.in.:

  • Niższe raty, które są dużym ułatwieniem w codziennym życiu, pozwalają na normalne funkcjonowanie.
  • Ujednolicone oprocentowanie, pozwalające wiedzieć, na czym się stoi.
  • Raty w kredycie konsolidacyjnym można dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.
  • Nie trzeba pilnować terminów w płatności, ponieważ w wielu przypadkach banki i parabanki przelewają pieniądze na konta wierzycieli. Jeżeli jest inaczej warto zrobić harmonogram, ułatwiający płatności w ustalonym terminie.
  • Pozwalają na lepsze gospodarowanie pieniędzmi, stanowią dużą ulgę do domowego budżetu.
  • Zarówno z bankami, jak i firmami pożyczkowymi, można negocjować warunki spłaty.
  • Kredyt oddłużeniowy załatwia się szybko, najczęściej online, bez potrzeby wychodzenia z domu.
  • Procedury są uproszczone, nie ma potrzeby dostarczania dokumentów i zaświadczeń.
  • Duża dostępność, ponieważ pożyczkę oddłużeniową mogą zaciągnąć osoby bezrobotne, z negatywną historią kredytową i z komornikiem na karku.
  • Rozwiązanie jest proste, ma czytelne zasady, opisane w regulaminie.  

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych daje szanse na uniknięcie negatywnych wpisów w BIK, a dzięki temu nie zamyka drogi po kolejne kredyty (pisaliśmy niedawno również: Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem).

Słabe strony kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to rozwiązanie potrzebne na rynku, ale warto się na nie decydować tylko w wyjątkowej sytuacji. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zastanowić się nad swoją sytuacją, sprawdzić, czy raty, mimo że mniejsze, będą możliwe do spłacania. Jeżeli pojawią się zaległości, klient zacznie otrzymywać telefony, monity, ponaglenia, a gdy to nie pomoże, upomni się o niego firma windykacyjna.

Minusem tego rozwiązania jest to, że końcowa kwota kredytu będzie wyższa niż kwoty poszczególnych zobowiązań. Raty będą rozłożone w czasie, a nie każdemu to odpowiada. Czasami lepiej poszukać innego rozwiązania, spróbować dogadać się z wierzycielami, ustalić korzystniejsze możliwości spłaty zobowiązań. Jeżeli to nic nie da, można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, ale warto poszukać firmy, oferującej najlepsze warunki.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej
Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Co zamiast kredytu konsolidacyjnego?

Przed decyzją o kredycie konsolidacyjnym, warto poszukać innych rozwiązań. Ważne, aby zareagować na samym początku, w momencie, gdy raty staną się trudne do spłaty. Nie można chować głowy w piasek, bo to tylko pogorszy sytuację. Na początku należy udać się do pożyczkodawcy i spróbować dogadać się, co do spłaty zobowiązań.

Jeżeli kredyty zaciągnięte są w bankach, można liczyć na wakacje kredytowe, czasowe obniżenie raty, zmianę formy spłaty na równe raty, chwilową spłatę samych odsetek, naliczanych od kwoty aktualnego zadłużenia. Inną opcją jest czasowe zawieszenie lub zmniejszenie rat kredytu do wysokości zaproponowanej przez klienta.

Firmy pożyczkowe, mimo że mniej przychylne, również mogą pójść na rękę. Zdarza się, że wydłużają okres kredytowania lub proponują lepsze warunki. Warto dowiedzieć się jak to wygląda w konkretnym parabanku. Pytanie nic nie kosztuje, a może przynieść dużą pomoc. Na rynku działają również firmy oddłużeniowe oraz instytucje, oferujące pomoc kredytobiorcom.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to rozwiązanie potrzebne, które dla wielu osób jest ostatnią deską ratunku. Warto o nich pamiętać, znać zasady, na jakich są przyznawane. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że są pożyczki oddłużeniowe są po to, aby wyjść z długów. Przez konsolidacją, trzeba dobre określić swoje możliwości finansowe i ustalić raty tak, aby były realne do spłaty.

Komentarz

Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, niespamowanie, nieobrażanie innych komentujących.