Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to szansa dla wielu Polaków, którym długi odbierają spokój i nie pozwalają normalnie funkcjonować. W dobie kryzysu gospodarczego coraz trudniej odłożyć pieniądze, pensja z ledwością wystarcza na bieżące potrzeby. Wiele osób nie ma stałej pracy, inne pracują na umowy, które nie dają żadnej gwarancji i można je w każdej chwili rozwiązać (pisaliśmy niedawno: Kredyt bez umowy o pracę).

Mało kto ma poduszkę finansową, dlatego wiele osób zaciąga pożyczki, które są niezbędne do zrobienia większych zakupów, np. nabycia sprzętu AGD, naprawę samochodu, a nawet opłacenie leczenia.

Coraz więcej osób ma więcej niż jedną pożyczkę, rekordziści mają nawet kilkanaście różnych zobowiązań. O ile jedno czy dwie raty można bez większych problemów spłacać, to przy większej ilości nie jest to łatwe. Brakuje pieniędzy, ciężko zapamiętać, co i kiedy należy opłacać. Taka sytuacja powoduje frustracje, złość, odbiera całą radość życia.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych
Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Osoby zadłużone szukają różnych rozwiązań. Jednym z nich jest konsolidacja pożyczek. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Czy faktycznie to dobry sposób na odzyskanie równowagi finansowej?

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – na czym polega?

Celem pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych jest umożliwienie spłaty zaległych i bieżących zobowiązań. Może być realizowana na dwa sposoby. Pierwszy polega na połączeniu wszystkich lub tylko wybranych rat w jedną, niższą, ale spłacaną przez dłuższy okres. Bank lub firma pożyczkowa, która udziela pożyczki, nie daje pieniędzy na rękę, ale przekazuje je bezpośrednio do wierzycieli, na spłatę rat.

Wskutek tego rozwiązania pożyczkobiorca nie musi samodzielnie pamiętać o wszystkich ratach, robi to za niego instytucja finansowa. W ten sposób można skonsolidować wiele różnych produktów, m.in.:
  • Kredyty hipoteczne,
  • Kredyty odnawialne,
  • Raty za samochód,
  • Kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • Limity debetowe na rachunkach osobistych,
  • Pożyczki ratalne,
  • Karty kredytowe,
  • Pożyczki pozabankowe (pisaliśmy niedawno: Pożyczka pozabankowa dla firm).
Osoby, które potrzebują pieniędzy, mogą ustalić z bankiem pożyczkę na wyższą kwotę. Dzięki temu nadwyżka, która powstanie po skonsolidowaniu rat, trafia w ręce pożyczkobiorcy i może być spożytkowana na bieżące potrzeby.

Drugim sposobem pomocy dla zadłużonych, jest pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych, ale wypłacana bezpośrednio do pożyczkobiorcy, który samodzielnie musi zadbać o spłatę rat. Firmy pożyczkowe razem z pieniędzmi, przekazują harmonogram spłat, który ma ułatwić regulację zobowiązań. Tę metodą stosują zazwyczaj pozabankowe firmy pożyczkowe.

Banki najczęściej same zajmują się konsolidacja, ale niestety mało kto, może liczyć ich pomoc. Procedury bankowe są bardzo trudne do przejścia, wymagana jest dobra sytuacja finansową i pozytywną historię kredytowa. W związku z tym osoby zadłużone są na skreślonej pozycji, ale mogą skorzystać z usług pozabankowych firm pożyczkowych.

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej – jakie są możliwości?

W przypadku, gdy dana osoba jest bardzo mocno zadłużona, toczy się wobec niej postępowanie komornicze, firmy pożyczkowe mogą mieć wątpliwości, co do udzielenia pożyczki konsolidacyjnej. Ponoszą zbyt duże ryzyko, dlatego mogą zaproponować klientom dwa inne produkty, tzn. pożyczkę konsolidacyjną pod zastaw lub pożyczkę z gwarantem. Jedno i drugie rozwiązanie ma ograniczyć ryzyko niewypłacalności i stanowić zabezpieczenie dla parabanku.

Pożyczka konsolidacyjna pod zastaw to pożyczka z zabezpieczeniem, który stanowi wartościowy przedmiot, np. sprzęt komputerowy, samochód, a w przypadku dużych kwot dom, mieszkanie czy inna nieruchomość. Jeżeli pożyczkobiorca nie będzie spłacał długu, to zabezpieczenie przejdzie w ręce wierzyciela. Tego typu pożyczki mogą być tańsze od tradycyjnych, ale trzeba na nie uważać.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych
Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Nigdy nie wiadomo, co przyniesie życie, dlatego w ten sposób można stracić dorobek całego życia. Inną możliwością są pożyczki z gwarantem, czyli poręczycielem. Taką osobą jest najczęściej ktoś z rodziny, współmałżonek, rodzeństwo, rodzice. Ważne, aby taka osoba miała dobrą zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową. W przypadku, gdy pożyczkobiorca nie będzie spłacał rat, zobowiązanie przejdzie na wierzyciela i to on będzie odpowiadał za jego spłatę.

Pożyczka konsolidacyjna na wyjście z długów – jak się o nią starać?

Wnioskowanie o pożyczkę konsolidacyjną w firmie pożyczkowej nie różni się znacząco o wnioskowanie o inny produkt finansowy. Podstawową czynnością, którą trzeba wykonać, jest wybór odpowiedniej firmy. Na rynku działa kilkaset różnych parabanków, większość z nich udziela pożyczek konsolidacyjnych. Wybór nie jest łatwy, ale można wspomóc się dostępnymi na rynku rankingami, poczytać dostępne w sieci recenzje lub skorzystać z pomocy znajomych, którzy korzystali z tego rozwiązania.

O pożyczkach konsolidacyjnych pisaliśmy szerzej na naszym innym blogu - szczegóły tutaj: https://poradynacodzien.pl/pozyczka-konsolidacyjna-dla-zadluzonych/

Po wybraniu usługodawcy należy wejść na stronę internetową i postępować według pojawiających się instrukcji. Każdy potencjalny klient przed wypełnieniem formularza powinien zapoznać się z warunkami pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych, przeczytać regulamin, politykę prywatności, a także najczęściej zadawane pytania. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i wybrać odpowiedni produkt.

Pisaliśmy niedawno: Pożyczka 2000 zł na już

Po zapoznaniu się z informacjami trzeba wypełnić formularz pożyczkowy, który będzie stanowił podstawę do stworzenia umowy. W formularzu należy podać podstawowe informacje o sobie, tj.:
  • Imię i nazwisko,
  • Data urodzenia,
  • Adres zamieszkania,
  • Numer telefonu komórkowego,
  • Adres poczty elektronicznej,
  • Numer osobistego konta bankowego, w banku polskim.
  • Numer PESEL,
  • Numer dowodu osobistego,
  • Źródła dochodu (pisaliśmy niedawno: Pożyczka bez udokumentowanych dochodów),
  • Kwoty zobowiązań, które mają zostać skonsolidowane.
Na podstawie przesłanych danych bank rozpatrzy wniosek klienta. Kolejnym krokiem, który musi wykonać firma pożyczkowa, jest sprawdzenie tożsamości klienta. Można zrobić to na kilka sposobów. Najczęściej wymagane jest przesłanie skanu lub zdjęcia pierwszej i drugiej strony dowodu osobistego, a także wykonanie przelewu groszowego. Klient musi przelać drobną sumę na konto parabanku, dzięki temu można potwierdzić, czy dane na przelewie są takie sam, jak podano w formularzu.

Nowoczesne firmy pożyczkowe weryfikują klientów za pomocą specjalnej aplikacji, która łączy się z kontem. Metoda jest bezpieczna i błyskawiczna, przyśpiesza cały proces pożyczkowy (pisaliśmy niedawno: Bezpieczna pożyczka chwilówka). Po pozytywnym przejściu weryfikacja, pracownicy parabanków tworzą umowę, która jest przysłana na adres e-mailowy klienta. Pożyczkobiorca zobowiązany jest do zapoznają się z nią, przeczytania załączników, sprawdzenia podanych tabeli z opłatami itp. (pisaliśmy niedawno: Kredyt gotówkowy bez prowizji)

Umowę należy podpisać dopiero wtedy, gdy wszystko jest jasne. W razie problemów można zadzwonić na infolinię i poprosić i wyjaśnianie niezrozumiałych kwestii. W przypadku umów zdalnych podpis własnoręczny nie jest potrzeby. Wystarczy zdjęcie podpisanej umowy lub kod potwierdzający, wysłany SMS. Ostatnim etapem jest przelew, który zazwyczaj następuje w dniu podpisania umowy.

Formalności potrzebne do wnioskowania o pożyczkę konsolidacyjną na wyjście z długów

Załatwienie kredytu konsolidacyjnego w banku wymaga wielu dokumentów, zaświadczeń i dobrej zdolności kredytowej (pisaliśmy m.in. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń). Na to rozwiązanie mogą liczyć jedynie osoby, które mają kilka zobowiązań, zauważają, że coraz trudniej jest je spłacać, ale nie mają jeszcze długów, nie widnieją w bazach kredytowych. W takiej sytuacji, po złożeniu wniosku i załatwieniu formalności, można skonsolidować dług.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych
Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Osoby zadłużone mogą skorzystać z pomocy, jaką oferują pozabankowe firmy pożyczkowe. Wnioskowanie o pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych nie jest trudne, parabanki nie wymagają wielu zaświadczeń. Zazwyczaj jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty, a w niektórych przypadkach parabanki proszę o umowy pożyczek, które mają zostać skonsolidowane (pisaliśmy niedawno: Szybka pożyczka 5000 zł na dowód).

Klienci nie muszą dokumentować źródła dochodu, wystarczy, że wpiszą je w formularzu. Firmy pożyczkowe akceptują wiele różnych źródeł dochodu, np.:
  • umowa o pracę na czas próbny lub czas określony,
  • umowa na zastępstwo,
  • praca na podstawie umowy cywilno-prawnej, czyli zlecenie, umowa o dzieło lub kontrakt,
  • zasiłek dla bezrobotnych,
  • dochód z najmu domu, mieszkania lub innego lokalu,
  • utrzymywanie się ze świadczeń rodzinnych i alimentów,
  • zasiłek np. pielęgnacyjny,
  • świadczenia rentowe, emerytalne i zasiłek przedemerytalne,
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub rolniczej,
  • dochody z zagranicy przelewane na polskie konto itp.
Klienci, którzy chcą starać się o pożyczkę konsolidacyjną na spłatę długu, muszą spełnić kilka podstawowych warunków. Ważny jest przede wszystkim wiek. Z reguły wystarczy pełnoletność, ale są firmy, które zawyżają dolną granicę i akceptują wnioski osób starszych, które skończyły 21, czy 25 lat.

Maksymalna granica wieku to 65-75 lat. Pożyczkobiorcy muszą również posiadać PESEL, mieć konto osobiste, pocztę mailową oraz aktywny numer telefonu. Oczywiście każda firma pożyczkowa może mieć nieco inne wymagania, dlatego należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Inne metody wnioskowania o pożyczkę konsolidacyjną na wyjście z długów

Wnioskowanie online to nie jedyny sposób, w jaki można starać się o pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych. Mimo że ta metoda jest najwygodniejsza i najszybsza, to są osoby, które nie mają zaufania do internetu, wolą osobisty kontakt (pisaliśmy niedawno: Szybka chwilówka online). W takim przypadku można osobiście udać się od oddziału wybranego parabanku i na miejscu wypełnić wszystkie formalności. Metoda, mimo że zajmuje dużo czasu, jest również wygodna.

Klienci na miejscu mogą porozmawiać z pracownikami, przedstawić swoją sytuację, opowiedzieć i zadłużeniu i wybrać najlepszy produkt. Pracownicy parabanków pomogą wypełnić wniosek, potwierdzą tożsamość i jeżeli nie będzie żadnych problemów, wypłacą pieniądze lub zrobią przelew (pisaliśmy niedawno: Pożyczka przez internet na konto). Jeżeli jest taka potrzeba, istnieje możliwość spłaty zobowiązania w ten sam sposób, czyli w siedzibie parabanku.

Osoby, które mieszkają w małych miejscowościach, w których nie ma oddziałów parabanków, mogą zadzwonić na infolinię i poprosić o wizytę przedstawiciela u siebie w domu. Opcja ta z reguły je darmowa, choć zdarzają się firmy, które naliczają opłaty z tego tytułu. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe są elastyczne, każdy, niezależnie od tego, czy ma dostęp do komputera woli inne rozwiązania, może złożyć wniosek i otrzymać pomoc na spłatę chwilówek.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – czy w ten sposób można pozbyć się długów?

Raty, narastające długi są problemem wielu osób. Koszty życia są coraz wyższe, dlatego raty, które kiedyś można było spłacać bez większych, obecnie są źródłem lęku i obaw. Sporo osób obawia się, że do drzwi zapuka komornik i pozbawi ich całego majątku. To czarny scenariusz, ale niestety, może się zdarzyć. Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych jest skutecznym sposobem, ułatwiającym spłatę zobowiązań (pisaliśmy niedawno: Chwilówki dla bardzo zadłużonych). Dzięki niemu kilka rat można zamienić w jedną, ewentualnie można otrzymać pieniądze, które zostaną przeznaczone na spłatę zadłużeń.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych
Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Połącznie rat pozwoli uniknąć sytuacji, kiedy pożyczkobiorca zapomni o jakim zobowiązaniu. To rozwiązanie jest wygodne, choć trzeba pamiętać, że droższe niż suma wszystkich zaciągniętych pożyczek. Firmy pożyczkowe i banki muszą zarobić. Raty będą wyższe, ale rozłożone na dłużysz czas. Ale dzięki konsolidacji można uniknąć odsetek karnych i procesu windykacyjnego. Dzięki niższym ratom będzie można odłożyć trochę pieniędzy i stopniowo wyjść na prostą.

Pisaliśmy również: Pożyczka od zaraz na dowód

Podsumowując, można powiedzieć, że pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych jest skutecznym sposobem wyjścia z długów, ale oczywiście pod pewnymi warunkami. Pożyczkobiorca musi wykazać się rozwagą i rozsądkiem. Pieniądze trzeba przeznaczyć na raty, a nie inne potrzeby. Ważne jest, aby zobowiązania traktować jaki priorytet, bo bez tego ciężko będzie wyjść na prostą.

Kto powinien rozważyć pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka przeznaczona jest dla osób zadłużonych, w trudnej sytuacji finansowej, dla których splata należności stanowi duży problem, a czasami jest wręcz niemożliwa. Każdy, kto zaciąga pożyczkę ratalną czy chwilówkę musi pamiętać o tym, że zobowiązania trzeba regularnie spłacać.

Ważna jest terminowość, bo w przypadku opóźnień firmy pożyczkowe i banki naliczają wysokie kary, wysyłają ponaglenie, a jeżeli to nie pomaga, wszczynają proces windykacyjny. Osoby, które obawiają się, że spłata zobowiązań stanie się niemożliwa, powinny rozważyć zaciągniecie pożyczki konsolidacyjnej. W niektórych przypadkach jest to jedyne, rozsądne wyjście z sytuacji.

To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy na nagły wydatek, np. pilną naprawę piece czy opłacenie zabiegu u specjalisty, a nie mają na to wystarczających środków. Zaciągając pożyczkę, mogą obniżyć raty, a tym samy odłożyć potrzebne pieniądze. Trzeba tylko pamiętać, że pożyczkę konsolidacyjną na wyjście z długów, tak, jak każdą inną, trzeba spłacać. Osoby, które wiedzą, że nie będą w stanie wygospodarować pieniędzy na ratę, nawet obniżoną, powinny poszukać innego rozwiązania.

Jeżeli sytuacja jest bardzo trudna, należy zastanowić się, jakie są możliwości wyjścia z zadłużenia. Jedną z opcji jest wyjazd do pracy za granicę, inną szukanie lepszej pracy w kraju, nadgodziny czy praca dodatkowa. Warto spróbować sprzedać wartościowe przedmioty, które zalegają w domu. W ten sposób można poratować domowy budżet i chociaż w części spłacić zobowiązania.

Jakie korzyści przynosi konsolidacja pożyczek?

Konsolidacja pożyczek jest często wybieranym rozwiązaniem, ponieważ pomaga wydostać się z długów. Mimo że suma końca, którą trzeba będzie spłacić, jest wyższa, to raty miesięczne są niższe, a to pozwala na terminową spłatę i normalne funkcjonowanie. Osoby, które zaciągnęły tego typu pożyczkę, wymieniają jej zalety (pisaliśmy niedawno m.in. Pożyczka na 2 miesiące).

Oto niektóre z nich:
  • Niższe raty, które są dużą ulgą dla domowego budżetu.
  • Ujednolicone oprocentowanie
  • Możliwość dopasowania wysokości rat dla indywidualnych potrzeb.
  • Jeden termin spłaty wszystkich zobowiązań.
  • Możliwość otrzymania nadwyżki pieniędzy, którą można przeznaczyć na bieżące wydatki.
  • Możliwość negocjacji warunków spłaty pożyczki.
  • Możliwość pozbycia się długu i uniknięcia procesu windykacyjnego.
  • Możliwość pozbycia się negatywnych wpisów w rejestrach dłużników, np. KRD, BIK, BIG (pisaliśmy m.in. Kredyt oddłużeniowy ze złym bikiem).
  • Pożyczkę konsolidacyjną załatwia się szybko, najczęściej online, bez potrzeby wychodzenia z domu.
  • Procedury są bardzo mocno uproszczone, nie ma potrzeby dostarczania dokumentów i zaświadczeń, a cały proces zajmuje kilkanaście minut (pisaliśmy m.in. Kredyt gotówkowy online w 15 minut).
  • Duża dostępność, ponieważ pożyczkę konsolidacyjną mogą zaciągnąć osoby bezrobotne, ze zła historią kredytową i z komornikiem na karku.
  • Duży wybór, który sprawia, że każdy klient może znaleźć produkt na miarę swoich potrzeb.
  • Pożyczki konsolidacyjne mają proste, jasne zasady, a warunki umowy i wszystkie koszty muszą być dokładnie opisane na stronie internetowej.
  • Możliwość pozbycie się stresu, wynikającego ze wciąż rosnącego zadłużenia oraz lęku przed procesem komorniczym.

Jakie wady ma pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej?

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to rozwiązanie dla osób w trudnej sytuacji, nie może być traktowana jako sposób na realizacje swoich zachcianek. Wiele osób zaciąga pożyczkę, ale zapomina o najważniejszym, czyli o tym, że trzeba będzie ją spłacać. Decydując się na pożyczkę konsolidacyjną, warto pamiętać, że to dość drogie rozwiązanie. Raty są mniejsze, co cieszy wiele osób, ale ogólny koszt jest wyższy, czasami dość dużo (pisaliśmy niedawno: Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej).

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych
Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Osoby, które biorą pożyczkę konsolidacyjną pod zastaw, muszą liczyć się z konsekwencjami, jakie grożą za brak spłaty zobowiązania. W najgorszym wypadu zastaw, czyli samochód, wartościowy sprzęt, a nawet samochód czy mieszkanie może zmienić właściciela i stać się własnością firmy pożyczkowej. Warto o tym pamiętać, bo szybko można pozostać bez dachu nad głową.

Co zrobić, aby pożyczka konsolidacyjna nie była koniecznością?

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to potrzebny produkt, ale warto zrobić wszystko, aby nie być zmuszonym z niego korzystać. Długi nigdy nie są niczym pożądanym, dlatego należy nauczyć się gospodarować pieniędzmi w takim sposób, aby wystarczyło na podstawowe potrzeby. Oczywiście nie zawsze da się tak zrobić, bo zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, zmuszające do szukania pomocy w firmach pożyczkowych.

Czasami może dość do wypadku, awarii sprzętu, utraty pracy czy nagłej choroby i wtedy chwilówki, czy inne pożyczki ratalne są dobrym rozwiązaniem. Niestety, są osoby, które szybko wydają, to co zarobią, a potem zaciągają pożyczki online, aby dotrwać do kolejnej wypłaty. To duży błąd, który może doprowadzić do spirali zadłużenia. Bardzo ważne, aby prowadząc domowy budżet, opracować plan oszczędzania i wyznaczyć wydatki, które są priorytetowe (pisaliśmy niedawno: Pomoc w spłacie chwilówek).

Osoby, które żyją ponad stan, powinny zmienić swoje działanie i przestać wydawać pieniądze na niepotrzebne rzeczy. Osoby zadłużone, w bardzo ciężkiej sytuacji powinny ograniczyć wyjścia do kina, fryzjera czy kosmetyczki. Wszystkie pieniądze warto przeznaczyć na raty, dzięki temu będzie można szybciej powrócić do równowagi finansowej. Warto zrezygnować z zachcianek, ograniczyć zakup artykułów, które nie są pierwszej potrzeby. Jeżeli pojawią się długi, warto zaplanować działania, które pozwolą się ich pozbyć.

Może to być dodatkowa praca, nadgodziny, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy. W domu można wdrożyć plan oszczędzania, postarać się oszczędzać media, prąd i wodę, dzięki temu rachunki będą niższe. Ważne, aby się nie poddawać i nie chować głowy w piasek, bo dług sam nie zginie.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiele firm pożyczkowych ma w swojej ofercie pożyczki konsolidacyjne na wyjście z zadłużenia, ale nie wszystkie produkty są tak samo opłacalne. Warto porównać kilka ofert, bo może się okazać, że różnice są bardzo duże. Można to zrobić samodzielnie, ale dużo wygodniejsze i szybsze jest skorzystanie z darmowych narzędzi, czyli rankingów lub porównywarek kredytowych.

Dzięki nim można szybko porównać produkty kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu firm. W porównywarkach można ustalić wybrane parametry i sprawdzić to, co nas najbardziej interesuje. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na:
  • RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Trzeba pamiętać, że im RRSO jest mniejsze, tym cena kredytu będzie niższa.
  • Oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej – warto sprawdzić ten parametr i wybrać pożyczkę z niskim oprocentowaniem. Trzeba jednak uważać, bo zdarza się, że oprocentowanie jest niskie, ale inne opłaty podnoszą ogólny koszt pożyczki.
  • Opłaty dodatkowe – niektóre firmy pożyczkowe naliczają wysokie opłaty dodatkowe, np. przygotowawcze czy związane z rozpatrzeniem wniosku kredytowego. Warto na to zwracać uwagę i szukać firm, które nie wyciągają pieniędzy.
  • Wysokość raty konsolidacyjnej – to bardzo ważny parametr. Decydując się na pożyczkę, należy ustalić takie raty, aby były możliwe do spłaty.
  • Zabezpieczanie - niektóre parabanki udzielają pożyczek konsolidacyjnych z zabezpieczeniem, np. w postaci samochodu, sprzętu komputerowego czy nieruchomości. Mimo że rozwiązanie kusi, trzeba na nie bardzo uważać.
  • Formalności – w porównywarkach można sprawdzić, jakie wymogi ma dana firma pożyczkowa. Osoby zadłużone muszą szukać ofert przeznaczonych dla klientów, widniejących w BIK-u czy KRD (pisaliśmy niedawno: Pożyczki bez sprawdzania baz).

Bezpieczna firma udzielająca pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych

Na rynku działa bardzo dużo parabanków, dlatego ciężko zdecydować się na jeden, w którym zaciągniemy pożyczkę. Wiele osób nie wie, czym sugerować się przy wyborze parabanku. Czy lepsza będzie firma, której reklamy niestanienie widać w TV? A może wybrać parabank, który istnieje od niedawna, ale ma atrakcyjne oferty? Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając bezpieczną firmę pożyczkową. 

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych
Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych

Istotne jest, aby miała już doświadczenie w udzielaniu pożyczek konsolidacyjnych, cieszyła się dobrymi opiniami wśród klientów. Oczywiście konieczne jest, aby działała legalnie i przestrzegała przepisów, jakie obowiązuję tego typu instytucje. Na stronie internetowej muszą być podane podstawowe informacje tj. KRS, NIP, REGON, adres siedziby i telefon kontaktowy.

Firma musi być wpisana do do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, nadzorowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Musi przestrzegać przepisów Prawa bankowego, Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o kredycie konsumenckim. Dla klientów bardzo ważne jest obsługa klienta. Zatrudnieni pracownicy powinni wykazać się empatią, zrozumieniem, ważne, aby doradzali i wyjaśniali nurtujące kwestie.

Pisaliśmy niedawno również: Pożyczki bez zatrudnienia

Wymagana jest dyskrecja, umiejętność wczucia się w sytuację zadłużonego. Decydując się na wnioskowanie online, warto sprawdzić stronę internetową parabanku. Aby uniknąć wycieku danych, warto wybrać tylko taki parabank, którego strona jest zaszyfrowana. Świadczy o tym kłódka na pasku adresu.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to czasami jedyne wyjście z kryzysowej sytuacji. Warto pamiętać o tym rozwiązaniu, wiedzieć, jak je uzyskać. W wielu przypadkach konsolidacja pomogła wyjść na prostą i pozbyć się długów.

Komentarz

Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, niespamowanie, nieobrażanie innych komentujących.